LUKU­JÄRJESTYS 2023 – 2024

HARRASTE­LIIKUNTA

Huom: Muutokset lukujärjestykseen 2023 – 2024 vielä mahdollisia (päivitetty 31.12.2023)

LASTEN & NUORTEN LIIKUNTA

MAANANTAI, Sääksjärven liikuntahalli

17:15 – 17:45 Satuliikunta 3 – 4v.
17:45 – 18:30 Liikuntajumppakoulu 5 – 6v.

TIISTAI, Moision liikuntahalli (sali B)

17:00 – 17:45 Pikku jumpparit 3 – 4v. (joukkuevoimistelu painotteinen)

KESKIVIIKKO, Kuljun koulun liikuntasali

18:00 – 19:00 Voimistelukoulu 8 – 11 v.

KESKIVIIKKO, Moision liikuntahalli (A-sali)

18:30 – 19:30 Gym for Panda 5-6v. (temppu- ja telineryhmä)

AIKUISTEN LIIKUNTA

MAANANTAI, Moision liikuntahalli (B-sali)

19:00 – 20:15 Lihaskuntojumppa

TIISTAI, Moision liikuntahalli (B-sali)

19:00 – 20:00 Fascia-tunti

KESKIVIIKKO, Moision liikuntahalli (B-sali)

19.30 – 20.30 Pilates 

TORSTAI, Moision liikuntahalli (B-sali)

19:00 – 20.30 HIITTI + kehonhuolto

SUNNUNTAI, Moision liikuntahalli (B-sali)

17:00 – 18:00 Teemajumppa

 

VALMENNUS­RYHMÄT

Huom: Muutokset lukujärjestykseen 2023 – 2024 vielä mahdollisia (päivitetty 31.12.2023)

TELINEVOIMISTELU

MAANANTAI, Moision liikuntahalli (A-sali)

17:30 – 18:30 Midit 5 – 6v.
18:30 – 19:30 Lime 7v. alkaen

TIISTAI, Lempoisten liikuntahalli

17:15 – 18:15 Gym for Panda-pojille 7-10v. (temppu- ja telinevoimisteluryhmä)
17:15 – 18:15 Sähikäiset 5-7v.
17:15 – 18:15 Valkoinen 7-8v. alkaen
18:30 – 19:30 Viuhdit 7 – 9v.
18:30 – 19:30 Oranssi 10v. alkaen
18:15 – 19:45 TV-Harrasteryhmä

 

AKROBATIAVOIMISTELU

TORSTAI, Moision liikuntahalli (A-sali)

18.30 – 20:15 Akrobatiavoimistelu 8 – 18v.

KILPA­LAJIT

Huom: Muutokset lukujärjestykseen 2023 – 2024 vielä mahdollisia (päivitetty 31.12.2023)

JOUKKUEVOIMISTELU

MAANANTAI, Moision liikuntahalli (B-sali)

17:00 – 19:00 Selene 10 – 12v.

TIISTAI, Moision liikuntahalli (B-sali)

17:00 – 17:45 Pikkujumpparit 3-4v.
17:30 – 19:00 Eos 8-10v.
17:30 – 19:00 Selene 10 – 12v.

TORSTAI, Moision liikuntahalli

17:00 – 19:00 Selene 10 – 12v. (B-sali)
17:30 – 19:00 Theia 5-7v. (A-sali)
17:30 – 19:00 Eos 8 – 10v. (A-sali)

SUNNUNTAI, Moision liikuntahalli 

15:15 – 16:45 Theia 5-7v. (B-sali)

TELINEVOIMISTELU

MAANANTAI, Moision liikuntahalli (A-sali)

17:15 – 19:15 TV kilparyhmä K1

TIISTAI, Lempoisten liikuntahalli

17:15 – 18:45 TV kilparyhmä K2 (2017-2018)
18:15 – 19:45 TV harrastekilparyhmä H1

KESKIVIIKKO, Moision liikuntahalli (A-sali)

18:15 – 20:15 TV kilparyhmä K1

TORSTAI, Moision liikuntahalli (A-sali)

16:30 – 18:00 TV kilparyhmä K1 ja harrastekilparyhmä H1

PERJANTAI, Kuokkalan koulun sali

17:00 – 18:30 TV kilparyhmä K2 (2015-2016)

SUNNUNTAI, Moision liikuntahalli (A-sali)

16:15 – 17:45 TV kilparyhmä K2 (2015-2016 & 2017-2018)
15:15 – 17:45 TV kilparyhmä K1
15:15 – 17:45 TV harrastekilparyhmä H1